Atatürk’e hakaret eden provokatör tutuklandı

Atatürk’e hakaret eden provokatör tutuklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika turuna çıkıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika turuna çıkıyor

Antalya’da orman yangını

Antalya’da orman yangını

Darbeci pilot cezaevinde de faaliyetlerine devam etti

Darbeci pilot cezaevinde de faaliyetlerine devam etti

Son dakika haberi…

Son dakika haberi…

‘Kadın olarak boyun eğmeyeceğim’ tepkisi gösterdi
  • Ana Sayfa » MAGAZİN
  • 6 Ocak 2018 - 19:12:33
‘Kadın olarak boyun eğmeyeceğim’ tepkisi gösterdi

Şarkıcı Hadise, geride bıraktığımız gün ‘Sıfır Tolerans’ adlı klibinin erotik olduğuna dair eleştirilere sert bir yanıt vermiş ve Türkiye’de kadınların yaşadığı baskıya dikkat çekmişti. Sözlerini ‘Ahlaksızlık sizin kafanızda’ hashtagiyle bitiren şarkıcı Hadise’nin bu çıkışı hem ünlüler dünyasında hem de halk arasında büyük yankı buldu. olarak Hadise’nin; “Ben klibime verilen ‘erotik’ damgasına katılmam ve izin vermem! […]

Şarkıcı Hadise, geride bıraktığımız gün ‘Sıfır Tolerans’ adlı klibinin erotik olduğuna dair eleştirilere sert bir yanıt vermiş ve Türkiye’de kadınların yaşadığı baskıya dikkat çekmişti.

Sözlerini ‘Ahlaksızlık sizin kafanızda’ hashtagiyle bitiren şarkıcı Hadise’nin bu çıkışı hem ünlüler dünyasında hem de halk arasında büyük yankı buldu. olarak Hadise’nin; “Ben klibime verilen ‘erotik’ damgasına katılmam ve izin vermem! Bir kadın bir aşkı anlatan ve yansıtan sahneler çekince ‘erotik’ oluyor ama erkek sanatçılarımız istedikleri gibi kadın mankenler/oyuncularla çektikleri sahneler nedense hiç ama hiç ‘erotik’ kategorisine girmiyor. Ben bir kadın olarak buna boyun eğmek zorunda mıyım? HAYIR. “Erkektir yapar, kadındır susar” zihniyetine sonuna kadar karşı çıkıyorum! Maalesef ülkemizde kadın erkek ayrımı 2018 yılında bu kadar yoğun bir şekilde var ise, işimiz zor. Ama ben bir kadın olarak bunun için savaşmaya ve özgürce sanatımı yapmaya ve yaşamaya devam edeceğim” sözlerini haklı bulup bulmadığınızı hazırladığımız bir anketle sizlere sormuş ve ülke insanının nabzını tutmuştuk.

TÜRKİYE HADİSE’YE DESTEK VERDİ

Yirmi bini aşan insanın oy verdiği anket sonucunda Hadise’nin bu açıklamalarını yerden göğe haklı bulanların oranı yüzde 64 oldu. Bir kadın olarak sadece hakkını arayan Hadise’nin bu serzenişi yüksek oranda haklı bulunurken şarkıcıya ünlüler cephesinden de destek geldi. Oyuncu Doğa Rutkay sosyal medya hesabından Hadise’nin bu paylaşımına yer verdi ve ardından da şu yorumu yaptı:

 

 

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz