Atatürk’e hakaret eden provokatör tutuklandı

Atatürk’e hakaret eden provokatör tutuklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika turuna çıkıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika turuna çıkıyor

Antalya’da orman yangını

Antalya’da orman yangını

Darbeci pilot cezaevinde de faaliyetlerine devam etti

Darbeci pilot cezaevinde de faaliyetlerine devam etti

Son dakika haberi…

Son dakika haberi…

Konya’da kışla nöbetleri için robot yapıldı
Konya’da kışla nöbetleri için robot yapıldı

“AkınRobotics” fabrikasında üretilen “insansı” robotlar, Savunma Sanayii Müsteşarlığının projesine talip oldu. Yapay zeka, mekanik ve elektronik alanında 9 yıldır Ar-Ge faaliyeti yürüttüklerini anlatan Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın, bu tecrübeyi, kurdukları Türkiye’nin ilk insansı robot fabrikası olan “AkınRobotics”te seri üretime geçirdiklerini vurguladı. ASKERİ ALANDA KULLANIM Akın, robotların hayatın her alanında kullanılmaya başlandığına işaret ederek, ürettikleri […]

“AkınRobotics” fabrikasında üretilen “insansı” robotlar, Savunma Sanayii Müsteşarlığının projesine talip oldu.

Yapay zeka, mekanik ve elektronik alanında 9 yıldır Ar-Ge faaliyeti yürüttüklerini anlatan Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın, bu tecrübeyi, kurdukları Türkiye’nin ilk insansı robot fabrikası olan “AkınRobotics”te seri üretime geçirdiklerini vurguladı.

ASKERİ ALANDA KULLANIM

Akın, robotların hayatın her alanında kullanılmaya başlandığına işaret ederek, ürettikleri teknolojinin sivil veya askeri alanda kullanımını ise milli iradenin şekillendireceğini bildirdi.

Konya’da kışla nöbetleri için robot yapıldı FOTO GALERİ

Konya'da kışla nöbetleri için robot yapıldı

ROBOT ASKER PROJESİ

Savunma Sanayii Müsteşarlığının “robot asker” projesi çağrısına çıktığını anımsatan Akın, şöyle konuştu: “Bilgi birikimimiz ve deneyimimizle bu göreve hazırız. AkınRobotics üretimi tamamen yerlidir. Motorları, yazılımı her şeyi millidir. Bugüne kadar 30’a yakın prototip ürettik.

Konya'da kışla nöbetleri için robot yapıldı

5 DUYUYLA HAREKET EDİYOR

Akıncı serisi, yürüyen ve 5 duyuyla hareket edebilen insansı robotlar, hizmet sektöründe kullanılan Ada serisi, başlıca ürünlerimiz bunlar. Her türlü göreve hazırız. Savunma Sanayii Müsteşarlığından gelecek her türlü projede kısa sürede hizmet verebileceğimizi söyleyebilirim.”

Akın, robot askerlerin kullanımında, arazi şartlarının önemine değinerek, bu şartlarda çalışabilen bir robot imal ettiklerini bildirdi.

Konya'da kışla nöbetleri için robot yapıldı

ARAZİ ŞARTLARINA UYGUN

Dört tekeri olan bu robotu geliştirmeye devam ettiklerini anlatan Akın, şöyle konuştu: “Dört bacaklı bu robotlar, arazi şartlarına uygun. Bu malzeme taşıma amaçlı kullanılabilir.

GÖZCÜLÜK YAPAR, HEDEF BELİRLER

Farklı alanlarda sensörler yerleştirilerek tarama, gözcülük yapma, hedef belirleme gibi görevleri icra edebilir. Zaman içerisinde askeri ve milli otoritelerimizin kararıyla bu amaçlar için kullanılabilir. Barış için bilim üretiyoruz ancak içinde bulunduğumuz durum kapsamında milli iradenin karar vermesiyle yüksek teknolojimizi her türlü durumda kullanıma açıyoruz. Bu anlamda robotlarımız, geliştirilmesi durumunda silah da kullanabilir. Böyle bir güce sahip olduğumuzu, teknoloji olarak hazır bulunduğumuzu söyleyebilirim.”

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz