Atatürk’e hakaret eden provokatör tutuklandı

Atatürk’e hakaret eden provokatör tutuklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika turuna çıkıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika turuna çıkıyor

Antalya’da orman yangını

Antalya’da orman yangını

Darbeci pilot cezaevinde de faaliyetlerine devam etti

Darbeci pilot cezaevinde de faaliyetlerine devam etti

Son dakika haberi…

Son dakika haberi…

Rusya misilleme yapacağını duyurdu
  • Ana Sayfa » EKONOMİ
  • 21 Aralık 2017 - 19:24:11
Rusya misilleme yapacağını duyurdu

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD’nin Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov da dahil 5 kişiyi daha yaptırım listesine dahil etmesini karşılıksız bırakmayacaklarını söyledi.   Sputnik’te yer alan habere göre, ABD Maliye Bakanlığı’nın Kadirov dahil 5 Rusya vatandaşını daha Magnitskiy Listesi’ne dahil etmesiyle ilgili haftalık basın toplantısında konuşan Zaharova “Her şey gülünç derecede garip. Zira hiçbir […]

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD’nin Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov da dahil 5 kişiyi daha yaptırım listesine dahil etmesini karşılıksız bırakmayacaklarını söyledi.

 

Sputnik’te yer alan habere göre, ABD Maliye Bakanlığı’nın Kadirov dahil 5 Rusya vatandaşını daha Magnitskiy Listesi’ne dahil etmesiyle ilgili haftalık basın toplantısında konuşan Zaharova “Her şey gülünç derecede garip. Zira hiçbir gerçek dayanak noktası yok. Ne yazık ki bu adımlara karşı cevap vereceğimiz yönündeki tavrımızı yeniden göstermek durumundayız. Her zaman yaptığımız ve vurguladığımız gibi, bu bizim seçimimiz değil” ifadelerini kullandı.

‘ABD, İKİLİ İLİŞKİLERİ YOK ETME YOLUNDA İLERLEMEKTE AÇIK İSTEK GÖSTERİYOR’

Rusya’nın ABD ile stratejik ilişkileri geliştirmekten yana olduğunu belirten Zaharova “Ancak ABD, tüm bu yaptırım oyunlarına devam ederek ikili ilişkileri yok etme yolunda ilerleme konusunda açık bir istek gösteriyor” dedi.

YAPTIRIM UYGULANAN KİŞİ SAYISI 200’E, KURULUŞ SAYISI 400’E YÜKSELDİ

Zaharova, ABD’nin yaptırım uyguladığı kişi sayısının 200’e, ticari kuruluş sayısının da 400’e çıktığını ifade etti.

ABD’nin 14 Aralık 2012’de kabul ettiği Magnitskiy Yasası, insan hakları ihlaline karıştığı iddia edilen Rus vatandaşlarına yönelik vize yaptırımlarını öngörüyor.

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz